Ogłoszenia parafialne

01.10.09. – 08.10.2023
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
ODPUST PARAFIALNY

„Kościół wypełniając wolę Bożą wzywa do nawrócenia i napełnienia nadzieją, że Bóg troszczy się o ludzi, kocha każdego, wszystkich pragnie obdarzyć zbawieniem. Przez tę ofiarę Chrystusa zbliża się do nas zbawienie i staje się ono naszym udziałem. Niech więc nasz udział w niedzielnej Eucharystii będzie wyrazem naszego oczekiwania i pełnym wiary wypełnianiem woli Bożej, by otrzymać przebaczenie, nadzieję i obietnicę zbawienia.”

.

1. W imieniu wszystkich parafian, gości i swoim Bóg zapłać ks. Biskupowi Janowi Kopcowi za przewodniczenie sumie odpustowej, wygłoszone Słowo Boże i za każde dobre słowo na nasze lepsze życie w wierze, nadziei i miłości. Dziękuje także ks. Michałowi Zurzyckiemu za chęć bycia i dzielenia się swoim życiem z wiary i Bożym błogosławieństwem.

2. Serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie festynu parafialnego. Za ogrom prac włożonych dla wspólnego dobra. Dziękuje za prace przy postawieniu namiotu. Każdemu z osobna wielkie Bóg zapłać za wasze ogromne chęci, zaangażowanie i okazane serca dla grupy kobiet i mężczyzn. Dziękuję za darowane torty, ciasta, słodycze, nagrody rzeczowe oraz darowizny pieniężne. Jestem przekonany, że to początek potrzebnej i niesamowitej współpracy w rozwoju naszej wspólnoty parafialnej i społeczności lokalnej. Dziś dziękuję bezimiennie, ale każdy z nas dobrze wie komu i za co! 😊. Dziękuje także za przygotowaniu naszego kościoła do odpustu parafialnego od posprzątania po wystrój kwiatowy. Dziękuję służbie liturgicznej, dzieciom Maryi oraz wszystkim pocztom sztandarowym. Bóg zapłać wszystkim parafianom i gościom za wspólną modlitwę i pragnienie życia Bożym błogosławieństwem. Dziś o 15:00 nieszpory odpustowe połączone z modlitwą różańcową. W naszej parafii nabożeństwa różańcowe będą się odbywały w następujących godzinach: w niedzielę o godz. 15:00, w poniedziałki, piątki i soboty o 17:15, natomiast wtorki, środy i czwartki po Mszach Świętych. Także modlitwa różańcowa odbywa się w Szymocicach przy kapliczce w godzinach popołudniowych.

3. W poniedziałek od 9:00 zapraszamy do pomocy przy demontażu namiotu i ogarnięciu drogi do ruchu.

4. W środę na godz. 17:00 we wspomnienie św. Franciszka z Asyżu zapraszam wszystkie dzieci i całe rodziny na błogosławieństwo naszych małych i dużych zwierząt (braci mniejszych jak ich nazywała św. Franciszek). Spotykamy się przy grocie Maryjnej na naszym ośrodku formacyjnym.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszam do wspólnego pogłębiania wiary poprzez udział w Eucharystiach i nabożeństwach związanych z tymi dniami. Plan zamieszczony jest przy intencjach. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 9:30 przed wspomnieniem naszej Patronki Matki Bożej Różańcowej, które przypada 7 października.

6. W czwartek Msza Święta szkolna. Zapraszam wszystkie dzieci szkolne i przedszkolne oraz rodziców i opiekunów do wspólnego przeżywania czasu na Eucharystii.

7. W sobotę od 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do Sakramentu Pokuty. Zachęcam do indywidualnej adoracji i uwielbienia Jezusa Eucharystycznego.

8. Zespół parafialny Caritas ogłasza zbiórkę na rzecz naszych parafian, którzy utracili dorobek życia w pożarze. Ofiary prosimy składać w drewnianej skrzyni z tyłu kościoła.

9. W kancelarii w godzinach urzędowania przyjmowane są intencja mszalne na 2024 rok.

10. W niedzielę 22 października o 15:00 odbędzie się koncert Maryjny Orkiestry Dętej z Sośnicowic, a 29 października w ostatnią niedzielę o 15:00 odbędzie się koncert Maryjny Chóru im. Juliusza Rogera z Rud.

Do wieczności odeszli: + Maria Wieczorek l. 82. + Jerzy Golus l.87.

.