Ogłoszenia parafialne

Znajdziesz tutaj wszystkie najważniejsze informacje dotyczące parafii. Są to dokładnie te same ogłoszenia jakie wygłaszane są podczas nabożeństw.

14.06.2026 – 21.06.2026
XI NIEDZIELA ZWYKŁA

Przez Krew Chrystusa Bóg zawarł z ludźmi Nowe Przymierze i ustanowił Nowy Lud Boży – Kościół. Do Kościoła wchodzimy przez wiarę zbudowaną na fundamencie apostołów. Nasza niedzielna Eucharystia ma być znakiem Nowego Przymierza, bo gromadzimy się jako Lud Boży, by składać dziękczynienie i wypełniać misję kapłańską wobec całego świata.”

.

  1. Z całego serca wielkie dzięki za udział, w Mszach, procesjach z Najświętszym Sakramentem oraz nabożeństwach do Serca Pana Jezusa. Dziękuję dzieciom sypiącym kwiaty. Bóg zapłać za wasze serca otwarte na potrzebę bliskości Pana Boga w swoim życiu. Dziękuję za wszelkie modlitwy za całą naszą wspólnotę parafialną i wszelkie ofiary składane na funkcjonowanie Parafii. Oczywiście zapraszam do wytrwałej modlitwy przez cały miesiąc czerwiec, który jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W ostatnią niedzielę czerwca udamy się rowerami do Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach na nabożeństwo. Wyjazd spod plebanii odbędzie się o godz. 13:30. Zapisy w zakrystii.
  2. Zapraszam w dniu dzisiejszym o godz. 15:00 na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  3. Dzisiaj w Rudach odbywa się Metropolitalny odpust ku czci Matki Bożej Pokornej i 17 rocznica podniesienia kościoła do godności Bazyliki Mniejszej. Jest ro zarazem diecezjalna pielgrzymka rodzin połączona z festynem po Mszy Świętej.
  4. W środę 17 czerwca przypada 27 rocznica pobytu św. Jana Pawła w Gliwicach. Msza Święta w kościele katedralnym w Gliwicach o godz. 18:00.
  5. W czwartek zapraszam wszystkie dzieci szkolne i przedszkolne na Mszę Świętą i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Po Mszy i nabożeństwie odbędzie się spotkanie ogniskowe dla Ministrantów, Lektorów, Dzieci Maryi oraz Scholii dziecięco-młodzieżowej. Serdecznie zapraszam i proszę zaplanować się tak czas, aby być na spotkaniu wspólnot. Msza na zakończenie roku szkolno-katechetycznego odbędzie się w czwartek 25 czerwca o godz. 17:00. Bardzo zapraszam wszystkie dzieci wraz z rodzicami, a zwłaszcza uczniów klas 8 SP.
  6. W sobotę 20 czerwca w Sanktuarium w Rudach odbędzie się diecezjalna pielgrzymka katechetów, nauczycieli i wychowawców. Msza Święta o godz. 11:00.
  7. W kancelarii można rezerwować miejsca przeznaczona na pochówek urnowy w polu „G”, zasięgnąć informacji o pielgrzymce po Sanktuariach Chorwackich, a także można już zapisywać intencje mszalne na przyszły rok.
  8. W przyszłą niedzielę 21 czerwca odbędzie się podwórkowa Liga Sołectw: „DWA OGNIE” organizowana przez Urząd Gminy na Orliku. Więcej informacji o wydarzeniu na plakatach.
  9. W ostatnią niedzielę czerwca odbędzie się kolekta specjalna na prace planowane przy remoncie stropu. Także w ostatnią niedzielę czerwca zaplanowane jest poświęcenie pojazdów przed wakacjami. Wprawdzie wspomnienie św. Krzysztofa przypada 25 lipca lecz już na początku wakacji chciejmy powierzać nasze podróżowanie wstawiennictwu św. Krzysztofa. W ostatni weekend czerwca w sobotę i niedzielę odbywać się będzie pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców na Górze św. Anny.
  10. W sobotę 27 czerwca o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie dla tworzących przestrzeń muzyczną w naszej Parafii 😊 czyli dla naszej Scholii dorosłych: mieszanej i męskiej oraz naszych organistów. Spotkanie odbędzie się na terenie ośrodka przy stodole, którą będziemy nazywać Stodołą u św. Józefa.

Do wieczności odeszli: + Henryk Tomański l.59, + Krystyna Fedoryszyn l.71.

Telefon

32 410 20 81

Telefon kom.

669 406 416

Ulica

ul. Kościelna 2

Miejscowość

47-440 Nędza

.