Ogłoszenia parafialne

Znajdziesz tutaj wszystkie najważniejsze informacje dotyczące parafii. Są to dokładnie te same ogłoszenia jakie wygłaszane są podczas nabożeństw.

21.04. – 28.04.2024
NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

Spotykamy się w radosnym czasie  wielkanocnym, by świętować pamiątkę Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. On, jako Dobry Pasterz, gromadzi nas tutaj razem i zaprasza, byśmy za Nim wyruszyli w drogę: ze śmierci do życia. Ta owca, która ma powtórnie narodzić się do życia, to każdy z nas, który został odkupiony najdroższą Krwią Zbawiciela na drzewie krzyża.

.

1. Bóg zapłać za wszelką pomoc na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Dziękuję za pomoc przy demontażu Bożego Grobu, Ciemnicy oraz sprzątania kościoła. Bóg zapłać  za ogromne wsparcie modlitewne oraz za wszelkie składany ofiary i wpłaty indywidualne na konto parafialne. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na wywóz nieczystości z naszych cmentarzy, która za I kwartał wyniosła 6 000 tysięcy złotych.
  2. Dzisiejsza niedziela zwana również Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby w kościele. Chciejmy pamiętać w naszych modlitwach o nowych powołaniach do kapłaństwa i życia zakonnego. W tym dniu u naszych sąsiadów w Górkach Śląskich przypada odpust parafialny. Zachęcam do udziału w nieszporach w tamtejszej parafii. W dniu dzisiejszym w naszej parafii nie odbędą się nieszpory.
  3. We wtorek przypada uroczystość św. Wojciecha głównego patrona Polski. Po Mszy Świętej zapraszam na  Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nasze prośby i podziękowania możemy składać przy świeczniku modlitewnym, bądź w zakrystii. W środę po Mszy nabożeństwo do św. Józefa.
  4. W czwartek zapraszam wszystkie dzieci szkolne i przedszkolne na Mszę Świętą o godz. 17:00. Rodziców proszę o zmobilizowanie dzieci do uczestnictwa w Eucharystii.
  5. W czwartek przypada święto św. Marka Ewangelisty. Po Mszy zapraszam do udziału  w procesji błagalnej    o dobre urodzaje i Boże błogosławieństwo w pracy na roli.
  6. 3 maja zapraszam chętne dzieci, młodzież oraz rodziców do wspólnego wyjazdu rowerowego na tzw. Wielkanocne poszukiwanie Baranka. Wyjazd rozpoczniemy o godz. 12:30 spod plebanii. Co będzie nam potrzebne? Dobre chęci i radość, sprawny rower, w zależności od pogody odpowiednie ubranie, a przede wszystkim wasza obecność.   Trasa wyjazdu będzie przebiegać lasem: Nędza – Szymocice – Nędza, gdzie zakończymy wspólną biesiadą na terenie ośrodka formacyjnego. Zapisy na wspólny wyjazd w zakrystii.
  7. 19 maja w niedzielę o godz. 15.00 w naszym kościele odbędzie się Koncert patriotyczno – refleksyjny pt. „NIE DAJ SIĘ ZWYCIĘŻYĆ ZŁU, LECZ ZŁO DOBREM ZWYCIĘŻAJ” poświęcony postaci błogosławionego, męczennika, obrońcy praw człowieka, patrona NSZZ „Solidarności” – księdza Jerzego Popiełuszki. W programie zabrzmią utwory klasyczne, pieśni bardów epoki Solidarności, a także pieśni, które towarzyszyły wiernym podczas Mszy św. za Ojczyznę odprawianych przez ks. Jerzego w czasie stanu wojennego. Koncert sfinansowano ze środków Fundacji ENERGA. Więcej informacji na plakatach w gablotach oraz na stronie parafialnej.

Do wieczności odszedł: + Józef Dziwoki l.79 – Szymocice

Telefon kom.