Ogłoszenia parafialne

Znajdziesz tutaj wszystkie najważniejsze informacje dotyczące parafii. Są to dokładnie te same ogłoszenia jakie wygłaszane są podczas nabożeństw.

21.07. – 28.07.2024
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

„Człowiek, który żyje dla Boga, może nazwać się
szczęśliwym. Szczęśliwym jest ten, kto sens swojego istnienia czerpie z
czystego Bożego źródła.
Przychodzimy dzisiaj do źródła Bożej Miłości – do Jezusa, aby razem z Nim pójść
na miejsce pustynne i powierzyć tylko Jemu nasze życie: radości i sukcesy, a
także nasze troski, zmartwienia i kłopoty
.”

.

1. Serdeczne Bóg zapłać za wszelką pomoc, modlitwy i ofiary na cele parafialne. Za dokonywane darowizny na cele kultu religijnego.
  2. W dzisiejszą niedzielę odbywają się odpusty ku czci św. Marii Magdaleny: w Parafii w Kuźni Raciborskiej, na cmentarzu w Rudach oraz w kaplicy Magdalenka Goszyce-Las. Sumy odpustowe we wszystkich tych miejscach o godz. 11:00.
  3. We wtorek po Mszy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prośby i podziękowania można składać w zakrystii, bądź przy świeczniku modlitewnym.W środę po Mszy nabożeństwo do św. Józefa.
  4. W piątek 26 lipca wspomnienie św. Anny patronki naszej diecezji. Od piątku do niedzieli na Górze św. Anny uroczystości odpustowe ku czci św. Anny.
  5. W przyszłą niedzielę (czwartą niedzielę lipca) obchodzony jest Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Zapraszam w tym dniu na Mszę Świętą o godz. 11:00 w intencji naszych dziadków, babcie i osoby starsze.
  6. Także w przyszłą niedzielę u naszych sąsiadów w Babicach odbędzie się odpust ku czci św. Anny. Suma odpustowa o godz. 10:00.
  7. W piątek 2 sierpnia można uzyskać odpust zupełny tzw. Porcjunkuli. Można go uzyskać we wszystkich kościołach parafialnych. Nasz Biskup zezwala na uzyskanie tego odpustu albo w niedzielę poprzedzającą czyli 28 lipca albo w niedzielę po 2 sierpnia czyli 4 sierpnia. Ale tylko w jeden z tych dni.
  8. W niedzielę 4 sierpnia na Górze św. Anny odbędzie się pielgrzymka motocyklistów. Osoby zainteresowane tym wydarzeniem i wspólnym wyjazdem (o ile będą dobre warunki atmosferyczne), spotykają się przy Domu Parafialnym o godz. 8:45. Więcej informacji na plakatach.
  9. 12 sierpnia przez naszą Parafię przejdzie Piesza Pielgrzymka z Raciborza na Jasną Górę. Pielgrzymi dotrą do nas około godz. 13:00. Bardzo proszą o ugoszczenie, które od tylu lat wielu mieszkańców naszej Parafii czyni to z otwartym sercem. Można także wesprzeć naszych pielgrzymów dobrowolną ofiarą składaną do skarbony z tyłu kościoła, która przeznaczona zostanie na pokrycie kosztów związanych z poczęstunkiem. Dziękuje za wszelką pomoc i otwartość.
  10. Już za niedługo wyruszy XXXII Diecezjalna i 378 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę Hasło: Ja jestem z wami! Termin dla naszej Grupy Pomarańczowej: środa-sobota 14-17 sierpnia. Msza Św. na rozpoczęcie w Kuźni Raciborskiej 14.08 o godz. 7.00, w Gliwicach 15.08 o godz. 8.00. Msza Św. na zakończenie na Wałach Jasnogórskich o godz. 15.00. Zapisy na stronie internetowej pielgrzymki: www.gliwicka.com lub w parafiach. Na tej stronie również wszelkie inne informacje pielgrzymkowe.

Do wieczności odszedł: +Piotr Potocki l. 61.

Telefon kom.

Ulica